Ervaringsverhaal van Theo*, 4 maanden na start van de behandeling:
Theo vertelt dat de eerste 5 dagen, waarbij een kleine groep online informatie krijgen over verslaving en ervaringen delen, zinvol waren. De verhalen van mensen waren herkenbaar, ze kampten allemaal met alcoholverslaving. De herkenning van elkaars worsteling en problemen gaf inzicht en luchtte op.
De manier van behandelen zoals dat hier gaat vindt Theo fijn, de persoonlijke aandacht en nadruk op individuele gesprekken over een langere tijd zijn ondersteunend.
De monitoring, het 4x per dag blazen ervaart Theo als een stok achter de deur. Wat voor hem in deze behandeling ook waardevol was, is dat er een schadebrief door zijn naaste geschreven is. Daardoor is er meer besef van wat zijn verslaving als negatief effect op de naasten had. Door nu al langere tijd abstinent te zijn is hierover meer helderheid en werkelijk inzien van wat er speelde.
De 12 stappen in het programma ervaart Theo als zeer zinvol.
Wanneer hij de balans opmaakt van de winst, komt als eerste naar voren de gevonden vrijheid door abstinentie. Hij kan naar behoefte onder de mensen komen zonder angst voor door de mand te vallen. Er is bij hem geen schaamte over zijn aandoening, verslaving. Hij deelt het met anderen over zijn traject en het blazen doet hij ook wanneer er andere mensen bij zijn. Dit levert vaak goede gesprekken op.
Verder noemt Theo dat hij in een nieuw leven is gestapt waarbij de wereld veel groter is geworden.
Andere mooie winst is, trots op zichzelf kunnen zijn, heerlijk kunnen slapen en lang bestaande pijnklachten in zijn rug zijn weg door een gezonder leefgewoontes, gewichtsverlies en minder spanningen.
*De gebruikte naam is om privacy redenen gefingeerd.